Fascynacje Teresy Kępowicz

Osiedlowy Dom Kultury na osiedlu Zabobrze w Jeleniej Górze w listopadzie oferuje kolejne wernisaże wystaw, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz koncerty – nie licząc stałych, codziennych form pracy w pracowaniach oraz zajęć na kursach.
Na szczególną uwagę zasługują wernisaże dwóch czasowych wystaw: obrazów Jeleniej Góry w oczach najzdolniejszych uczniów Liceum Plastycznego w Cieplicach (13 listopada) – oraz przyrodniczych obrazów mieszkanki Karpacza: Teresy Kępowicz (17 listopada).

17 listopada godz. 17. – FASCYNACJE TERESY KĘPOWICZ, wernisaż wystawy malarstwa. Teresa Kępowicz – mieszka i pracuje w Karpaczu. W latach 1979 – 1984 studiowała na Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Zajmuje się malarstwem sztalugowym. Prace w zbiorach prywatnych w Polsce oraz w Belgii.
Artystka ma bogaty dorobek artystyczny i wiele za sobą wystaw, na których odtwarza przyrodę w zbliżeniu, jak na przykład, prezentowane na wystawie – wnętrze owocu. Jej melancholijne i zamglone obrazy najczęściej przedstawiają – piękno żywych istot i przyrodniczych zjawisk.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz