Maraton Ducha Gór

7 czerwca w Szklarskiej Porębie rozegrany zostanie nowy maraton. Trasa poprowadzona jest w większości po nie jeżdżonych dotychczas podczas zawodów ścieżkach i drogach szutrowych i charakteryzuje się częstymi podjazdami i zjazdami. Trasa jest jednak, w opinii zawodników, bardzo szybka i bardzo ładna.

Trasa maratonu z cyklu MTB.szklarskaporeba.pl poprowadzona została ścieżkami, dla których osią jest Droga pod Reglami. Start i meta usytuowane zostały przy bazie harcerskiej „Czerwonak” na ulicy Kasprowicza. Pętla długości 21 kilometrów poprowadzona jest m.in. nad Wodospadem Szklarki. Jest to najniżej położony punkt w którym rozpoczyna się długa wspinaczka, z dwoma „oddechami”, na Dwa Mosty niemal pod same Śnieżne Kotły (legendarny ogród Ducha Gór – Karkonosza ). Zanim zawodnicy wjadą na pętlę zasadniczą, wcześniej muszą pokonać prawie 9 kilometrów trasy „startowej”.

Choć jest sporo wspinaczek, to trasa nie jest bardzo trudna. W skali 1-6 można ją ocenić na poziomie +3. Stąd też trzy godzinny limit czasu wjazdu na dystans Giga. Wjazd na dużą pętlę poprzedzony będzie 7 kilometrowym „rozbiegiem”. Dlatego dystans mini liczy około 29 km, mega 50 km a giga 71 km.

Więcej szczegółów na: mtb.karkonosz.pl

Dodaj komentarz