Perły w Koronie Dolnego Śląska 2008

Rozpoczynamy głosowanie na Perły w Koronie Dolnego Śląska 2008. Szanowni internauci, Perły w Koronie Dolnego Śląska 2008 są w Waszych rękach. I tylko Wasze głosy zadecydują o tym, do kogo w tym roku trafią certyfikaty przygotowane z myślą o dziesięciu największych atrakcjach turystycznych województwa dolnośląskiego. Czasu jest dużo – głosujemy do końca wakacji.

W pierwszych dniach czerwca ogłosiliśmy nasze hasło na lato 2008 oraz listę rekomendowanych przez redakcję atrakcji turystycznych Dolnego Śląska – ciekawych miejsc, zabytków kultury i techniki, szlaków, atrakcji przyrodniczych… W odzewie na „Perły” mieliście swoje propozycje, które sukcesywnie powiększały grono kandydatów do tegorocznych laurów. Były też opinie i komentarze (czytaliśmy wszystkie z uwagą), nie zabrakło krytyki, ironii, wytykania dziur i czarnych plam, nie tylko na turystycznej mapie Dolnego Śląska, najczęściej z nutką zatroskania w głosie. Widzimy te ciemniejsze strony, często możecie o nich czytać w naszych serwisach informacyjnych. Może nawet „zasługują” na odrębny plebiscyt… Ale nie zmienia to celu naszych „Pereł”: tym, co w regionie najcenniejsze, chwalić się trzeba i warto. Wasze głosy będą najlepszym świadectwem bogactwa tej ziemi – certyfikatem Perła w Koronie Dolnego Śląska 2008.

Głosowanie zakończy się o północy 30 sierpnia 2008 r. Potem będzie czas na laureatów i nagrody, a po świętowaniu zaczną się przygotowania do następnej, przyszłorocznej edycji „Pereł”, dla których ciekawą formułę chcielibyśmy znaleźć wspólnie z Wami. W tym roku głosujemy na wszelkie atrakcje, w następnych latach… No właśnie – czekamy na propozycje.

Przez dwa tygodnie przyjmowaliśmy od Was e-propozycje: zgłaszaliście te atrakcje turystyczne regionu, które Waszym zdaniem powinny uzyskać nominacje do certyfikatów „Perły w Koronie Dolnego Śląska 2008”. Za najciekawsze e-maile miały być nagrody – i są: bogate w ilustracje i ciekawostki przewodniki z serii Polska Niezwykła pt. „Województwo dolnośląskie”, prezent od wydawnictwa Demart, partnera naszego plebiscytu. Ufamy, że z tą książką, pełną praktycznych porad i drogowskazów, zwiedzanie Dolnego Śląska będzie dla Was największą przyjemnością.

Zweryfikujcie listę kandydatów, gdyby nie było na niej miejsc przez Was ukochanych, prosimy zgłoście je mailowo do nas (wroclaw@naszemiasto.pl) uzasadniając swój wybór.
Uwaga, na maile z Waszymi propozycjami postanowiliśmy poczekać jeszcze do 5 lipca 2008r.
Być może, dzięki Waszym propozycjom uda nam się odszukać i pokazać światu niezauważalną do tej pory perełkę regionu. Natomiast, które perły zostaną ukoronowane w naszym plebiscycie zależy od Was drodzy internauci. Głosujcie, bawcie się i odkrywajcie z nami Perły w Koronie Dolnego Śląska.

www.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz

PERŁY W KORONIE Dolnego Śląska 2008

Polska Gazeta Wrocławska ogłosiła plebiscyt na największe turystyczne atrakcje Dolnego Śląska. Wśród redakcyjnych propozycji znalazły się dwie ze Szklarskiej Poręby: Wodospad Kamieńczyk i Szrenica. Wodospad Szklarki leży na terenie gminy Piechowice.

Przez całe wakacje będziemy wybierać 10 największych atrakcji turystycznych województwa dolnośląskiego. To Wy, drodzy internauci, zdecydujecie swoimi głosami o tym, kto zasługuje na zaszczytne miejsce w turystycznym panteonie. I to Wasi faworyci staną do batalii o certyfikaty PERŁY W KORONIE Dolnego Śląska 2008.

/…/Głosowanie na 10 największych atrakcji województwa dolnośląskiego rozpocznie się w trzeciej dekadzie czerwca i potrwa do 30 sierpnia 2008 r. Godzinę „0” podamy w serwisach naszemiasto.pl z kilkudniowym wyprzedzeniem. Ale cała zabawa już się zaczęła: od 5 czerwca przez dwa tygodnie przyjmujemy Wasze zgłoszenia. Czekamy na nie pod adresem e-mail: wroclaw@naszemiasto.pl.

Gorąco namawiamy do skreślenia kilku (a może kilkudziesięciu) słów rekomendacji: opisujcie swoje miejsca, dzielcie się ciekawostką z nimi związaną, czekamy również na zdjęcia tych naj…

Najciekawsze listy opublikujemy na stronie plebiscytowej i nagrodzimy. Termin nadsyłania zgłoszeń mija o północy 19 czerwca.

Swoje typy już mamy – podaje Gazeta /…/

 1. Kościół Wang
 2. Zamek Książ
 3. Wrocławski Rynek
 4. Śnieżka
 5. Ostrów Tumski
 6. Zamek Chojnik
 7. Wodospad Kamieńczyka
 8. Twierdza Kłodzka
 9. Kościoły Pokoju
 10. Wodospad Szklarki (gmina Piechowice – dop. szpor.org)
 11. Szrenica
 12. Jaskinia Niedźwiedzia
 13. Rezerwat Błędne Skały
 14. Zamek Czocha
 15. Polanica Zdrój

www.szklarskaporeba.org

Dodaj komentarz