Maraton MTB i Lawina w zimowych warunkach

W zimowych warunkach rozegrane zostaną dwie duże imprezy sportowe w nadchodzący weekend – Lawina ze Śnieżki do Samotni oraz maraton rowerowy w Jakuszycach. W górach jest bardzo zimno, w Karkonoszach spadło trochę śniegu.

Sobotnia Lawina, czyli Międzynarodowy Marszobieg ze Śnieżki do Samotni, rozpocznie się o godz. 13. Dziś o godz. 10 na Śnieżce były trzy stopnie mrozu. – Jest biało, ale to bardziej szadź, niż śnieg. Zakrywa nasze okna – mówi Agata Krzaczkowska, która na Śnieżce prowadzi restaurację. – W sobotę ma być troszkę cieplej. Temperatura na lekkim plusie. W prognozach jest też mżawka.

Dystans Lawiny to około 6 km, trasa biegnie głównie w dół. Meta przy Samotni. Tam też jest bardzo zimno i leży trochę śniegu.

Rowerowy Maraton Jesienny w Jakuszycach odbędzie się w niedzielę. To ostatnie zawody z cyklu Karkonosze Tour MTB. Oprócz maratonu odbędzie się rekreacyjny III Rodzinny Jesienny Rajd Rowerowy.

– Jest bardzo zimno. W niedzielę ma być śnieg – zapowiada wiceprezes Stowarzyszenia Bieg Piastów, Dorota Mężyk-Anufrowicz.

Kiedy spadnie na tyle dużo śniegu, by móc rozpocząć sezon biegowy na nartach? Trudno ocenić. W ubiegłym roku można było biegać 7 listopada.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz