Roboty w Zgorzelcu

Ostrożnie przy wjeździe do Zgorzelca. Rozpoczęła się zakrojona na szeroką skalę przebudowa wielkiego skrzyżowania przy wjeździe do Zgorzelca. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. W związku z prowadzonymi pracami wyłączono i zdemontowano sygnalizację świetlną. Kierowcy zdani są wyłącznie na oznakowanie pionowe i własną kulturę.

Utrudnienia dały się kierowcom we znaki już pierwszego dnia robót. Skrzyżowanie, łączące trasę Zgorzelec – Wrocław oraz trasę Zgorzelec – Jelenia Góra, zostanie przebudowane na rondo, które umożliwi włączanie się do ruchu kołowego zmotoryzowanym klientom rosnącej w oczach Castoramy. W myśl założeń rozwiązanie tego typu powinno poprawić płynność ruchu samochodowego przed Zgorzelcem, szczególnie w obrębie tzw. małych Bielan. Wszyscy mają nadzieję, że to założenie uda się zrealizować. Jednak doświadczenia z podobnym rondem przy wjeździe do Bolesławca są bardzo złe. Oby obiekt powstający w Zgorzelcu nie stał się przyczyną uciążliwych korków.

Światła nie działają, trzeba więc zachować szczególną uwagę; zwłaszcza przy wjeżdżaniu na skrzyżowanie z ulic podporządkowanych. Niewykluczone, że w godzinach szczytu ruchem na skrzyżowaniu kierować będzie policjant.

www.nowiny.jgora.pl

Dodaj komentarz