Rudawy Janowickie – przewodnik wspinaczkowy

Rudawy Janowickie, przewodnik wspinaczkowy

Główną ideą, jaka przyświecała nam przy tworzeniu niniejszego przewodnika była chęć pokazania wszystkim wspinaczom, że w Rudawach Janowickich można powspinać się nie tylko w Sokolikach!

Dotychcza wschodnia część Rudaw Janowickich nie była przedmiotem opracowania żadnego przewodnika wspinaczkowego. Jedyne informacje o wspinaczce w tym rejonie pochodzą z krótkich artykułów ukazujących się na przestrzeni lat w lokalnych gazetach (m.in. Karkonosze) oraz w czasopismach ogólnopolskich (m.in. Taternik, Góry). Pierwszą i jak dotychczas jedyną próbę zebrania całości dokonań kilku pokoleń wspinaczy na obszarze Rudaw Janowickich podjął Mateusz Mikosik (2001). Mamy nadzieję, że nasz przewodnik uzupełni wyraźną lukę na rynku przewodników wspinaczkowych w Polsce i przyczyni się do zwrócenia uwagi większego grona osób na rudawskie skałki…

Przewodnik zawiera opisy dróg w rejonie Zamkowego Grzbietu, Doliny Janówki, Janowickich Garbów i Janowickiego Grzbietu.

Konrad Burzawa, Artur Sobczyk: ”Rudawy Janowickie, przewodnik wspinaczkowy”. Sudetica Verticalia, Wrocław 2006. Okładka miękka, format 12,5 x 18 cm, stron 148, schematy dróg, papier kredowy.

Dodaj komentarz