Michałowice - Szlaki turystyczne

Michałowice - niewielka osada o charakterze letniskowym w zach. części Pogórza Karkonoskiego, administracyjnie będąca częścią Piechowic. Jest położona po obu stronach mało wyraźnego grzbietu łączącego Grzybowiec (751 m) i Drewniak (672 m). Michałowice leżą na uboczu głównych szlaków turystycznych, okoliczne lasy są przecięte gęstą siecią dróg, stąd osada oferuje idealne warunki do wypoczynku w ciszy i spokoju. Węzeł szlaków na przełączce między Grzybowcem i Drewniakiem, w najwyżej położonej części osady.

Proponowane wycieczki:

7. Michałowice - Trzy Jawory - Przełęcz pod Śmielcem

1.  Michałowice  0 km 0 min
2.  Trzy Jawory  2 km 30 min
3.  Wysoki Most  4 km 1 g 10 min
4.  Rozdroże Pod Wielkim Szyszakiem  6 km 1 g 50 min
5.  Przełęcz Pod Śmielcem  7 km 2 g 20 min


Inne wycieczki z Michałowic:

1. Do wodospadu Szklarki - zn. zielone (2,5 km; 40 min) i ewentualnie dalej wzdłuż Kamiennej do Szklarskiej Poręby lub Piechowic; trasy łatwe, spacerowe, liczne skałki.
2. Na Złoty Widok - bez znaków (1,5 km; 25 min), ścieżką grzbietem Drewniaka do kamieniołomu granitu. Na grzbiecie liczne skały z bogatą mikrorzeźbą powierzchni, na Złotym Widoku największy znany w Karkonoszach kociołek wietrzeniowy o średnicy ponad 1,5 m.
3. Przez Grzybowiec do Sobieszowa - zn. zielone, dalej niebieskie (6 km; 1g 40 min). Łatwa, spacerowa trasa zach. częścią Pogórza Karkonoskiego do położonej u stóp ruin Chojnika dzielnicy Jeleniej Góry. Na szlaku liczne, choć niewielkie skałki, z końcowego odcinka ładne widoki na szczyt Chojnika i dolinę Wrzosówki.