Utrudnienia w ruchu związane z Rajdem Karkonoskim

W dniach 30-31 sierpnia 2008 roku przez Jelenią Górę i teren powiatu jeleniogórskiego przebiega trasa Rajdu Karkonoskiego. Na naszym terenie 30 sierpnia 2008 r. (w sobotę) przebiegają dwa odcinki specjalne, które będą całkowicie zamknięte dla ruchu. Każdy odcinek przejeżdżany jest przez zawodników dwukrotnie. Start i meta są na terenie Lotniska Aeroklubu Jeleniogórskiego przy ul. Łomnickiej w Jeleniej Górze.

  • I odcinek specjalny biegnie od Dziwiszowa do Nielestna przez Płoszczynę i Płoszczynkę. Zawodnicy ruszają z lotniska, tzw. drogą dojazdową do Dziwiszowa, gdzie rozpoczynają rajd. Zawodnicy nie będąc na trasie rajdu zobowiązani są do przestrzegania obowiązujących przepisów z zakresu ruchu drogowego. Trasa od Dziwiszowa do Nielestna będzie całkowicie zamknięta dla ruchu w godzinach od 9.55 do 16.00-16.30.
  • II odcinek specjalny – rozpoczyna się w Karpaczu przy dworcu PKP i biegnie w kierunku Centrum Pulmunologii do Białego Jaru , następnie ulicą Konstytucji 3-go Maja do Sosnówki.
    Ten odcinek zostanie wykluczony z ruchu w godzinach od 11.14 do 17.30.

31 sierpnia br, tj. w niedzielę przez teren powiatu jeleniogórskiego przebiegają III odcinki specjalne całkowicie wykluczone w ruchu w trakcie zawodów.

  • I odcinek biegnie z lotniska do Wojanowa i Kowar. Ruch na tym odcinku zostanie zamknięty w godzinach od 9.00 do 14.00.
  • II odcinek specjalny przebiega przez PodgórzynBorowice – droga Sudecka do Przesieki, a następnie do Zachełmia. Ten odcinek zostanie zamknięty dla ruchu w godzinach od 9.50 do 15.00
  • III odcinek specjalny rozpoczyna się w Piastowie i przebiega przez Kopaniec, Antoniów, Chromiec i kończy się w Małej Kamienicy. Ruch zostanie zamknięty w godzinach od 10.20 do 15.30.

W trakcie trwania 23 Rajdu Karkonoskiego policja apeluje do kibiców o zachowanie szczególnej ostrożności na trasie przejazdu, aby nie doszło do żadnego nieszczęśliwego wypadku. Prosimy o to, aby nie stać na zakrętach, gdyż zawodnicy jeżdżą z dużą prędkością, co może spowodować, wypadnięcie z trasy. Apelujemy również do rodziców i opiekunów o pilnowanie dzieci i zwierząt.

nadkom. Edyta Bagrowska – KMP w Jeleniej Górze
www.figurki.jelenia.pl

Dodaj komentarz