W Lwówku barykady – most w remoncie

Rozpoczęły się prace remontowe związane z przebudową lwóweckiego mostu – strategicznego dla miasta. W poniedziałek około godziny 22 rozpoczęły się prace polegające na ustawianiu barierek zamykających most. Nie obyło się bez ekscesów kierowców z pracownikami Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. Samochody ciężarowe za wszelką cenę chciały przejechać, było już za późno.

Przebudowa mostu ma potrwać około pół roku i przez ten okres kierowcy przejeżdżający przez Lwówek napotkają spore utrudnienia. Auta powyżej 7 ton z wyłączeniem autobusów PKS-u i służb ratunkowych mają wyznaczone 40 kilometrowe objazdy. Miejscowi mogą przemieszczać się drogami jednokierunkowymi: ul. Ogrodowa wyznaczona została dla zmotoryzowanych jadących z Jeleniej Góry w stronę Bolesławca, ulica Rzeczna prowadzi z Bolesławca w stronę Jeleniej Góry i Złotoryi.

Niestety żadna z instytucji, a także strażacy czy policjanci nie zostali poinformowani o rozpoczęciu prac budowlanych na lwóweckim moście. O rozpoczęciu prac DSDiK powinna powiadomić służby choćby telefonicznie.

Na razie kierowcy narzekają, tworzą się spore korki przy ul. Jaśkiewicza, Kierowcy uważają też, że ulica Ogrodowa nie została przygotowana do objazdu a stan drogi pozostawia wiele do życzenia.

Most przy ul. Jaśkiewicza musiał zostać poddany gruntownej przebudowie. Wielu mieszkańców twierdziło, że jego wytrzymałość była przystosowana dla pojazdów do 7 ton a mostem przejeżdżały auta ważące 35 ton i więcej.

Przebudowa mostu ma potrwać około pół roku. Złośliwi twierdzą, że pół roku potrwa przebudowa a odbiory… drugie tyle. O przebiegu remontu będziemy informowali na bieżąco.

www.nj24.pl

Dodaj komentarz