Zagadkobus na ziemi wałbrzyskiej

Ruszy nowa, niezwykła linia autobusowa. Połączy atrakcje turystyczne ziemi wałbrzyskiej. Zamki Książ i Grodno, pałac w Jedlince, muzeum techniki w XIX-wiecznej kopalni czy też podziemne hitlerowskie sztolnie w Głuszycy i Walimiu. Wymienione obiekty są wielkimi atrakcjami powiatu wałbrzyskiego i magnesem przyciągającym turystów z całego świata.

Od soboty (19 lipca) będą one dodatkowo przystankami przygotowanej specjalnie dla turystów linii autobusowej. Przedsięwzięcie jest efektem porozumienia zawartego pomiędzy lokalnymi samorządami w ramach projektu „Poznaj tajemnice ziemi wałbrzyskiej”.

– Na rynku turystycznym konkurencja jest ogromna. Skoro chcemy odgrywać na nim istotną rolę, musimy działać wspólnie – przekonuje Piotr Kruczkowski, prezydent Wałbrzycha. – Decyzja o uruchomieniu linii autobusowej, szlakiem naszych największych atrakcji, jest pierwszym efektem tej współpracy.

Ze względu na mroczne tajemnice lokalnych atrakcji turystycznych, związane głównie z II wojną światową, kursujące na linii pojazdy nazwane zostały zagadkobusami. Ich przystankami, początkowym i końcowym, będą zamki Książ i Grodno.

Pojazdy będą jeździły w soboty i niedziele do 28 września. W obu kierunkach zaplanowano na razie po trzy kursy. Jeżeli będzie taka potrzeba, rozkład jazdy zostanie poszerzony.
– Korzystanie z tej linii jest ekonomiczne – zapewnia Leszek Orpel, burmistrz Jedliny-Zdroju. – Za przejazd w jednym kierunku tego samego dnia płacimy tylko raz. Możemy po drodze wysiąść i później kontynuować jazdę na tym samym bilecie.

To niejedyne udogodnieniami dla turystów. Zorganizowane grupy będą mogły również wynająć autokar z przewodnikiem. Wycieczka trwa 6 godzin i obejmie zwiedzanie największych atrakcji regionu.

Za jazdę zagadkobusem zapłacimy 5 złotych za bilet normalny i 2,50 złotych za ulgowy. Rozkład jazdy ma być dostępny na wszystkich przystankach i stronach internetowych lokalnych samorządów.

Artur Szałkowski – POLSKA Gazeta Wrocławska
www.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz