Koncert Chóru Ekumenicznego z Karpacza

W dniu 21 stycznia 2011 (piątek) o godzinie 18.30 w kościele rzymskokatolickim w Kowarach, odbędzie się koncert Chóru Ekumenicznego z Karpacza.

Na koncercie wystąpi też niedawno powstały chór parafii rzymskokatolickiej z Kowar. Ci co nie mieli okazji wysłuchać naszego koncertu 6 stycznia w Karpaczu, mogą to zrobić w Kowarach.
Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Koncert Chóru Ekumenicznego z Karpacza

26 czerwca 2008 r., o godz. 16.00 w Jeleniej Górze – Cieplicach, ul. Cieplicka 9, w kościele Św. Jana Chrzciciela odbędzie się koncert Chóru Ekumenicznego z Karpacza. W programie utwory J.S. Bacha, Ch. Gounoda, W.A. Mozarta, S. Gomułki, a także utwory gospel i wiele innych. Dyryguje Bernard Stankiewicz. Wszystkich sympatyków zapraszamy na czwartkowe popołudnie do Cieplic, będzie to ostatni koncert chóru przed przerwą wakacyjną.Wojciech Piotrowski

Dodaj komentarz

Koncert Chóru Ekumenicznego z Karpacza

W dniach 6-8 czerwca 2008 Chór Ekumeniczny z Karpacza wyjechał do miejscowości Kallenhardt koło Dortmundu (Niemcy). W tamtejszym kościele rzymskokatolickim wraz z miejscowym chórem wykonaliśmy wspólnie utwór Charles’a Gounod’a „Masse breve” No. 7. Mieliśmy też okazję zaprezentowania własnego repertuaru, a dyrygował nami jak zwykle Bernard Stankiewicz. Licznie zgromadzeni słuchacze nagrodzili nas oklaskami i z uznaniem wypowiadali się o naszym poziomie śpiewania.

Po zakończeniu naszego występu głos zabrał proboszcz parafii EA Wang z Karpacza, ksiądz Edwin Pech. Podziękował za zaproszenie i bardzo miłe przyjęcie nas. W czasie naszego pobytu mieliśmy okazje zwiedzić okoliczne zabytkowe miejscowości. Największe wrażenie zrobiło miasteczko Ruethen ze starą wieżą do torturowania czarownic (brrrrr). Miejscowy chór z Kallenhardt przygotował cały program naszego pobytu u nich wraz z noclegami u rodzin niemieckich.

Wspólnie spędziliśmy sobotni wieczór przy grillu, a tam rozmowy, śpiewy przy piwie i pieczonych kiełbaskach. Temat zbliżającego się meczu piłkarskiego Polska – Niemcy na Euro2008 był oczywiście też poruszany.

My obstawialiśmy zwycięstwo naszej drużyny, ale jak wyszło wszyscy wiemy. W niedzielę wieczorem szczęśliwie powróciliśmy do Karpacza.

Tekst: Wojciech Piotrowski
Karpaczański Informator Samorządowy

Dodaj komentarz