Wypoczynek w Dolinie Pałaców i Ogrodów

Kotlina Jeleniogórska, w której mieści się Dolina Pałaców i Ogrodów to unikat na skalę europejską. Bogactwo architektoniczne i przepiękne parki krajobrazowe projektowane przez artystów z wizją spowodowały, że miejsce to urzeka monumentalnym połączeniem piękna natury z żywą historią.

Planując wakacyjne podróże po Polsce, nie można zapomnieć o Dolinie Pałaców i Ogrodów. W okolicach Jeleniej Góry znajdziemy przepiękne XIX–wieczne rezydencje, gotyckie zamki, renesansowe dwory i wieże obronne. Oprócz zabudowań na uwagę zasługują również parki krajobrazowe, które stają się miejscem wewnętrznego wyciszenia i obcowania z naturą. Parki, nierzadko połączone ze sobą historycznymi alejami, kryją niezwykłe platformy krajobrazowe. W położonej w centrum Jeleniej Góry XIX-wiecznej rezydencji Pałac Paulinum zachwycają malowniczo usytuowane tarasy widokowe, z których można podziwiać masyw Karkonoszy z wyróżniającym się szczytem Śnieżki.

Ciekawą propozycją jest rowerowe zwiedzanie Pałaców (każdy z nich umożliwia wypożyczenie jednośladów). Wszystkie wrota odrestaurowanych obiektów są otwarte obecnie dla zwiedzających. Warto zatem połączyć aktywny wypoczynek z lekcją historii. Unikatowe miejsca takie jak: Sala Gdańska czy Sala Myśliwska znajdujące się w Pałacu Paulinum zachwycą nie jednego konesera podróży.

Pałac Paulinum w miesiącach czerwcu i lipcu proponuje dla swoich Gości, którzy przybędą podczas weekendu, rabaty na noclegi oraz na wykwintne dania serwowane w Pałacowej restauracji.

Dodaj komentarz