Koncert Chóru Ekumenicznego

Koncert Chóru Ekumenicznego z Karpacza z okazji Urodzin Miasta Karpacz dnia 26-06-2011, niedziela godz. 18.00, Kościół NMP w Karpaczu, ul. Konstytucji 3 Maja 44,. W programie m. in.„Gloria” A. Vivaldi z towarzyszeniem organów !!! Prapremiera w Karpaczu „Ave Verum Corpus” W.A. Mozart, Msza C-dur Ch. Gounod .

Zapraszamy serdecznie, wstęp wolny. Ilość miejsc siedzących ograniczona.

Dodaj komentarz

Koncert Chóru Ekumenicznego

6 stycznia (wtorek) 2009 r. o godzinie 18.00 w kościele katolickim odbędzie się koncert Chóru Ekumenicznego z Karpacza. Program koncertu to przede wszystkim kolędy i pastorałki bożonarodzeniowe. Ponadto utwory muzyki klasycznej z naszego szerokiego repertuaru. Gościnnie wystąpi też chór „Benedictus” z Jeleniej Góry. Oba chóry poprowadzi dyrygent Bernard Stankiewicz.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Koncert Chóru Ekumenicznego

W niedzielę 1 czerwca 2008 w karpackim kościele rzymskokatolickim odbył się koncert Chóru Ekumenicznego z Karpacza. Godzinny występ naszego chóru rozpoczął cykl imprez z okazji Urodzin Miasta Karpacza. Koncert poprzedziło wystąpienie Burmistrza Karpacza, Pana Bogdana Malinowskiego. Wśród słuchaczy obecny był także Z-ca Burmistrza, Pan Ryszard Rzepczyński.

W programie naszego występu były utwory znane słuchaczom oraz kilka utworów nowych. Nieliczna tym razem publiczność (w tym samym czasie odbywał się mecz piłkarski Polska -Dania) nagrodziła nas oklaskami i na bis zaśpiewaliśmy nowy utwór: „Barka” kompozycji Cesareo Garbarain.

Po występie przeszliśmy do Muzeum Sportu i Turystyki, aby ustawić się do tradycyjnego zdjęcia Karpaczan.

Już w piątek, 6 czerwca 2008, Chór Ekumeniczny wyrusza na zagraniczne koncerty do miejscowości Kalenhardt koło Dortmundu (Niemcy). Zostaliśmy zaproszeni przez miejscowy chór, który rok temu gościł w Karpaczu.

Pod koniec czerwca kończymy sezon 2007/2008 i kolejne próby chóru rozpoczną się we wrześniu 2008r. Wszystkich chętnych, którzy mają słuch, poczucie rytmu i akceptują ekumeniczny charakter chóru, serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania. 2 września (wtorek), o godz. 18.30 w holu Leśnego Banku Genów w Kostrzycy odbędzie się pierwsza próba nowego sezonu 2008/2009. Kolejne próby w każdy wtorek.

Tekst: Wojciech Piotrowski
Karpaczański Informator Samorządowy

Dodaj komentarz